Blog

*HER GÖRDÜĞÜNÜ HIZIR BİL*

“İmanla paranın kimde olduğu bilinmez” derler ki doğru bir sözdür. Yani insan imanlı veya imansız olduğunu gizleyebileceği gibi, parası olup olmadığınıda gizleyebilir. Aynen bunun gibi, kimin ne manevi cevherler taşıdığıda bilinmez. Onun için atalarımız” Her geceyi kadir, her gördüğünü Hızır bil”demişler. Bunu teyit eden bir hadisede bilinen evliyalardan olan İbrahim Havvâs Hazretlerinin başından geçmiş. Şöyle:Okumaya devam edin “*HER GÖRDÜĞÜNÜ HIZIR BİL*”

~YÜZ SUYU~

1735-1808 yılları arasında yaşamış Hoca Neş’et adıyla ma’ruf bir alim vardı. Bu alim varlıklı bir kimse olduğu için gelen – geçen herkese iyilik etmeyi çok sever, hatta kendisinde olmazsa, başkalarından isteyerek, gene de ihtiyaç sahibinin işini görürdü. Bir defasında kendisine: -Hocam şunun – bunun işi için ona – buna yüz suyu döküyorsun. Kendin elinden geleniOkumaya devam edin “~YÜZ SUYU~”

Kendinizi Tanıtın (Örnek Gönderi)

Bu, orijinal olarak Blog Yazma Üniversitesi’nin bir parçası olarak yayımlanan örnek bir gönderidir. On programımızdan birine kaydolun ve blogunuza doğru şekilde başlayın. Bugün bir gönderi yayımlayacaksınız. Blogunuzun nasıl görüneceği hakkında endişelenmeyin. Blogunuzu henüz adlandırmadıysanız veya bunaldığınızı hissediyorsanız merak etmeyin. “Yeni Gönderi” düğmesine tıklayıp bize neden burada olduğunuzu söylemeniz yeterli. Bunu neden yapmalısınız? Çünkü bu, yeniOkumaya devam edin “Kendinizi Tanıtın (Örnek Gönderi)”


Blogumu Takip Edin

Yeni içerik doğrudan gelen kutunuza iletilsin.

Web sitenizi WordPress.com' da kurun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: